• EASTER EGG HUNT

Žiaci tretieho ročníka mali možnosť zažiť hľadanie veľkonočných vajíčok – tradíciu oslavy Veľkej noci vo Veľkej Británii. Vyučovanie prebiehalo vonku, v areáli našej základnej školy. Súťažilo sa v troch tímoch, každý z nich mal svoj košík, do ktorého mali nazbierať čo najviac vajíčok rôznych farieb a veľkostí. Ďakujeme žiakom siedmeho ročníka, ktorí nám pomohli s prípravou „outdoor“ vyučovania.

• Florbalový turnaj

Florbalový turnal sa konal 12. 4 v rámci medzinárodného dňa florbalu a zúčastnili sa ho žiaci ročníkov 5-9. Turnaj sa hral v dvoch kategóriách: kategória A pre ročníky 5-6 a kategória B pre ročníky 7-9. V každej kategórii sa hralo formátom každý s každým. Turnaj bol skvelou príležitosťou pre žiakov, aby si zahrali florbal a zabavili sa so svojimi spolužiakmi. Všetci účastníci si turnaj užili a tešia sa na jeho ďalší ročník. Víťazom srdečne gratulujeme.

• Návšteva Kysuckej knižnice v Čadci

Dňa 09. 04. navštívili žiaci 2. a 3. ročníka Kysuckú knižnicu v Čadci. Lektorky z knižnice pripravili pre deti prednáškové rozprávkové dopoludnie s témami: Rozprávkoví hrdinovia, Nové rozprávkové knihy, Kysuckí autori, Pamätné izby. Nasledovala exkurzia celej knižnice. Na záver bol pre nich nachystaný videoprogram. Žiaci boli zaujatí výkladom ale aj zábavnou prehliadkou knižnice.

• DEŇ NARCISOV

Naša škola sa rozhodla zapojiť do celoslovenského projektu Deň narcisov, ktorý každoročne organizuje Liga proti rakovine. Tento rok sa zbierka na podporu liečby onkologických pacientov bude konať vo štvrtok 18. 4. aj v našej škole. Zbierku bude možné v tento deň podporiť dobrovoľným príspevkom. Žlté narcisy, symbol zbierky, budú ponúkať žiaci žiackej rady. Podporte spolu s nami správnu vec!

• Mapa