• 2% dane

• 2% z dane  pre ZŠ s MŠ Oščadnica 1374

Vážení rodičia a priaznivci ZŠ s MŠ Oščadnica 1374,

obraciame sa na Vás s prosbou o poukázanie 2% z Vašich už zaplatených daní pre potreby našej školy prostredníctvom nadácie Občianske združenie Škola deťom - združenie na podporu vzdelávania v Oščadnici .

Tento príspevok neznamená pre Vás žiadne výdavky navyše. Ide o daň, ktorú by ste aj tak museli odviesť do štátneho rozpočtu. Tým, že sa rozhodnete určiť ako príjemcu 2% z Vašich daní naše občianske združenie, podporíte základnú školu aj materské školy a školský klub detí, kde chodia Vaše deti. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí.

1. Ak si podávate daňové priznanie sami a rozhodnete sa darovať 2% z dane našej škole, je potrebné uviesť do daňového priznania (FO oddiel XII, PO oddiel VI) ako prijímateľa 2% z daní naše občianske združenie.

Obchodné meno alebo názov:

Občianske združenie Škola deťom- združenie na podporu vzdelávania v Oščadnici

Identifikačné číslo (IČO/SID):

42054834

1. Ak ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane robí za Vás zamestnávateľ/mzdová účtovníčka:

• je potrebné doložiť na daňový úrad do 30.04.2024 dve tlačivá: Potvrdenie o zaplatení dane (vydá Vám ho na požiadanie zamestnávateľ) a Vyhlásenie o poukázaní dane (tlačivo sme posielali po deťoch a nájdete ho i na našej stránke - Vyhlásenie 2024.pdf)
        • tieto dve tlačivá môžete poslať poštou alebo doručiť na ktorýkoľvek daňový úrad osobne alebo ich pošlite do ZŠ s MŠ Oščadnica 1374 a my ich doručíme na daňový úrad za Vás.

Ďakujeme Vám za Vašu podporu našej školy.

Mgr. František Klieštik, riaditeľ školy
        Mgr. Janka Grajciarová, predsedníčka Rady školy