• Denný tanečný tábor

• TK D-Dance SK a CVČ pri ZŠ Krásno nad Kysucou ťa pozýva na denný tanečný tábor,kde pod vedením prvotriednych tanečníkov zažiješ kopec zábavy.

Každý deň bude iný a originálny - a hlavne o zábave!

Okrem tanca (tanec na modernú hudbu, základy latinskoamerických a štandardných tancov), spoločných súťaži,kreslenia a hier sa staneš súčasťou skvelého kolektívu!

Termín: 4.7.2022 - 8.7.2022

Miesto: ZŠ Krásno nad Kysucou (telocvičňa)

Cena: 80,00 € ( obed, olovrant, pitný režim,lektori, program)

Vedúci tábora: členovia D-Dance SK ( Lenka a Jakub Dávidkovi, Šimon, Vaneska, Zuzka, Peťo, Adri)

Záväznú prihlášku spolu s poplatkom doručte najneskôr do 17.6.2022 na ZŠ s MŠ Zborov nad Bystricou (p. Šišková), alebo po dohode na t.č. 0904422268, mail tanecddancesk@gmail.com

prihlaska-tabor-2022_(1).xlsx​​​​​​​

• Florbalový turnaj

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Florbalový turnaj .

Dňa 20.5.2022 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo vo florbale. Turnaja sa záčastnili žiaci 6., 7., 8. ročníka. Hralo sa skupinovým systémom ,,každý s každým“ a po odohraní všetkých zápasov vzišiel víťaz turnaja.

1. miesto 8.A

2. miesto 6.A

3. miesto 7.A

Ďakujeme žiakom za prejavenú účasť na turnaji, ktorý sa niesol v duchu pravidiel fair play.

• Šetríme naše lesy - zber papiera

• Zber papiera v našej škole bude prebiehať od pondelka 23.05. 20222 do stredy 25.05.2022. Papier do zberu musí byť zviazaný alebo v škatuliach.

Kartóny nezbierame!

• Rada rodičov

• Vážení rodičia,

dovoľujem si Vás informovať, že odporúčaná výška dobrovoľného rodičovského príspevku v školskom roku 2021/2022 bola stanovená na 10 EUR na Vaše dieťa/deti navštevujúce Základnú školu Oščadnica 1374.

Túto sumu (prípadne akúkoľvek inú) môžete do konca školského roka, t.j. 30.6. 2022,  uhradiť na účet občianskeho združenia Škola deťom, ktoré je zriadené pri ZŠ Oščadnica 1374,  a ktorého je Rada rodičov členom. Všetky takto získané prostriedky budú transparentne využité pre naše deti, ktoré sú žiakmi školy na rôzne súťaže, aktivity, projekty a pod.. O využití budeme každoročne podrobne informovať na webstránke školy.

Vyjadrite svoj názor a dajte nám prostredníctvom krátkeho prieskumu vedieť, ako by ste chceli, aby bol rodičovský príspevok v budúcnosti využívaný.

Pokyny k platbe (Škola deťom, občianske združenie):

IBAN: SK 49 1100 0000 0026 2550 1920

Suma: 10 EUR (prípadne iná)

Správa pre prijímateľa: rodičovský príspevok

V prípade otázok ma neváhajte kontaktovať.

Václav Boček predseda Rady rodičov

K ďalším informáciám sa môžete dostať cez  záložku Rada rodičov

• Naši žiaci opäť úspešní v celoslovenskej literárnej súťaži Dúha

• V školskom roku 2021/2022 sme sa zapojili do literárnej časti celoslovenskej súťaže Dúha, ktorú každoročne organizuje Ľubovnianske osvetové stredisko. V 26. ročníku našu školu reprezentovali najlepšie práce žiakov piateho, siedmeho a ôsmeho ročníka. Texty hodnotila odborná porota v zložení:

• doc. PhDr. Peter Karpinský, PhD. (predseda poroty),
            • PaedDr. Eva Kollárová,
            • Mgr. Nina Kollárová,
            • Mgr. Katarína Ščigulinská.

Naši mladí autori sa v silnej konkurencii žiakov z celého Slovenska nestratili.

V kategórii prózy do 10 rokov získala 2. miesto Kristína Wimmerová (5. A).

V kategórii prózy do 15 rokov získal 3. miesto Boris Bednár (5. A).

Ocenení žiaci boli pozvaní na slávnostné vyhodnotenie v Starej Ľubovni, kde si 6. 5. 2022 prevzali svoje ceny a diplomy.

Kristínke a Boriskovi gratulujeme a do budúcnosti prajeme veľa tvorivej inšpirácie.

Zároveň ďakujeme všetkým ostatným žiakom, ktorí sa do súťaže zapojili.

• Deň Zeme

• Pri príležitosti Dňa Zeme sa na našej škole každoročne organizuje pre našich žiakov akcia s témou enviromentálnej výchovy. Cieľom podujatia bolo skrášľovanie v okolí potoka Oščadničanka v obci Oščadnica.

• MÁJ 2022 - Stavanie mája

• Na našej škole sa stalo tradíciou, že mládenci stavajú dievčatám máj ešte pred 1. májom symbolom prichádzajúcej jari.  Dievčatá ozdobili máj farebnými stužkami. Stavanie mája bolo sprevádzané spevom a  tancom detských ľudových piesní.