• Knižná šifra

• Pozorne si prezri obrázok a nájdi známu literárnu zvieraciu dvojicu. Názov knižky a meno autora napíš na papier, nezabudni uviesť svoje meno, priezvisko a triedu. Lístok so správnou odpoveďou vhoď do škatule, ktorá bude po jarných prázdninách k dispozícii na hlavnej chodbe. Na konci marca vyžrebujeme troch šťastlivcov, ktorí získajú sladkú odmenu.

Knižnú šifru pre Teba nakreslili žiaci šiesteho ročníka.

Viac o pekných knižkách  sa dozvieš v školskom podcaste TU:

• Hviezdoslavov Kubín 2023

• V mesiacoch január a február 2023 sa uskutočnili školské a obvodné kolá 69. ročníka súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Naši šikovní recitátori nás výborne zastupovali a dosiahli pekné úspechy. Všetkým zapojeným žiakom za reprezentáciu ďakujeme a Markovi s Ninkou držíme palce v okresnom kole súťaže.

Výsledky 69. Hviezdoslavovho Kubína – Krása slova

Školské kolo

1. kategória (poézia) – 1. miesto Marko Karaščák (3. A)

1. kategória (próza) – 1. miesto Klára Targošová (4. A)

2. kategória (poézia) – 1. miesto Daša Vojtušová (5. A)

2. kategória (próza) – 1. miesto = Nina Vojtušová (5. A)

3. kategória (poézia) – 1. miesto = Alžbeta Gilániová (9. A)

Obvodné kolo

1. kategória (poézia)

– 1. miesto Marko Karaščák (postup do okresného kola)

1. kategória (próza)

– 3. miesto Klára Targošová

2. kategória (próza)

– 1. miesto Nina Vojtušová (postup do okresného kola)

3. kategória (poézia)

– 3. miesto Alžbeta Gilániová

• Medzinárodný deň materinského jazyka

• Dňa 21. februára sme si pripomenuli Medzinárodný deň materinského jazyka. Žiaci 4. A boli oboznámení s hlavnými znakmi bernolákovčiny a štúrovčiny. Prostredníctvom interaktívnych cvičení a vypracovním prac. listov si overili pravopis. Žiaci triedili spisovné a nespisovné slová a hľadali správne dvojice.

• Bezpečnosť údajov detí na internete

• Dobrý deň všetkým,

Dovoľujem si Vás pozvať na naše online podujatie Bezpečnosť údajov detí na internete“, ktoré sa bude konať 23.3.2023  17:30 – 19:00.

O večernej škole informujeme aj prostredníctvom Facebook podujatia: https://fb.me/e/33WJEVhlU

Link na podujatie (Zoom): https://us06web.zoom.us/j/88187687312

Téma: Bezpečnosť údajov detí na internete. Čo zdieľajú deti na internete a aké to môže mať následky?

Lektorkou bude Mgr. Ing. Ivana Draškovič, z Úradu na ochranu osobných údajov SR

Dostupnosť informácií všetkého druhu zažíva teraz najväčší rozmach, čo je skvelé, ale na druhej strane aj kybersvet má svoju odvrátenú stránku. Každá informácia, napr. aj fotka, ktorú môže Vaše dieťa zdieľať na internete, má potenciál k zneužitiu alebo úniku. Je dôležité, aby deti pochopili, aké údaje a informácie je vhodné v tomto priestore zdieľať.

Budeme sa tešiť na vašu účasť!

S pozdravom,

• SmartBooks - inteligentné cvičebnice a stručné učebnice pre ZŠ

• Skúsenosti a vedecké štúdie potvrdzujú, že tútorské vzdelávanie (jeden žiak – jeden učiteľ) je najefektívnejšie.

Učiteľ používajúci SmartBooks vie zabezpečiť individuálnu výuku a tútorské vzdelávanie.

Doterajšie výsledky prekonávajú doteraz využívané metódy a pomôcky. Výsledkom sú výrazne lepšie vedomosti, o 2 až 3 stupne lepšie známky, umiestnenie na prvých miestach v prijímacích skúškach.

Riešením je používanie inteligentnej online cvičebnice, ktorá so žiakom precvičuje učivo až do úplného pochopenia a zapamätania. Učenie má vysoký stupeň interaktívnosti a individualizácie preto je pre žiaka zaujímavejšie. Žiak sa učí na vlastných chybách, za ktoré nie je trestaný ale pozitívne je motivovaný.

SmartBooks obsahuje 18 predmetov ZŠ, 5 predmetov SŠ, kompletne spracované ako stručná učebnica pre žiakov a inteligentná cvičebnica.

Aktuálne systém využíva viac ako 100 základných škôl a dosiahnuté výsledky sú veľmi pozitívne.

Systém sa vyvíjal 10 rokov v spoločnosti SmartBooks, a.s., pričom sa na ňom podieľalo viac ako 100 učiteľov z praxe.

Plošné nasadenie SmartBooks do všetkých škôl zásadne zvýši vedomosti žiakov a výrazne zlepší pozície Slovenska v medzinárodných PISA testoch.

SmartBooks sa dá používať na všetkých zariadeniach vrátane interaktívnej tabule.

Webstránka SmartBooks

• Karneval a Valentínsky ples

• Máme za sebou skvelú akciu – školský karneval a Valentínsky ples. Obe podujatia sa konali 10. 2. 2023 v priestoroch školy v spolupráci so Žiackou radou. V dopoludňajších hodinách si karneval užili žiaci prvého až piateho ročníka. Rodičia aj samotní žiaci zhotovili skutočne nádherné a originálne masky. Porota sa rozhodla oceniť všetky, pretože vybrať tú najkrajšiu nebolo možné. Valentínsky ples pre žiakov šiesteho až deviateho ročníka sme zahájili o 13:00. Poďakovanie patrí Rade rodičov, ktorá akciu podporila finančne aj osobnou účasťou pri organizácii. Ďakujeme tiež všetkým rodičom, ktorí sa postarali o vynikajúce občerstvenie.