• VÝZVA: ZBER ZUBNÝCH KEFIEK

• ​​Použité zubné kefky premeníme na koše na triedený odpad.

Naša škola sa zapája do projektu spoločnosti Curaprox "Zber použitých zubných kefiek CURAPROX". Podstatou projektu je recyklovať použité zubné kefky rôznych značiek (nie len Curaprox).

Pri zbere platí pravidlo: 100 ks kefiek akejkoľvek značky = 1 kôš na triedenie odpadu.

V našej škole sa zriadilo zberné miesto na použité kefky rôznych značiek. Prosíme preto žiakov a ich rodičov, aby už teraz začali odkladať použité zubné kefky, ktoré môžu v septembri odovzdať.

Každá recyklovaná kefka prispeje k zmenšeniu množstva vyprodukovaného plastového odpadu a máme tak možnosť prispieť k ochrane životného prostredia. ​​​​​​​​​​​​​​​​​

• Vyhodnotenie literárno - výtvarnej súťaže Komiksovanie

• Vynaložená energia našich deviatačok nevyšla nazmar - priniesla pekné úspechy. Štyri zo šiestich odoslaných prác boli ocenené. Naše žiačky si osobne prevzali diplomy i ceny v Kysuckej knižnici v Čadci.

Alexandra Kráľová 9.A – 1. miesto

Lenka Šulganová 9.A – 2. miesto

Karolína Lavrovičová 9.A – čestné uznanie

Alžbeta Gilániová 9.A – čestné uznanie

Všetkým oceneným dievčatám ku krásnemu úspechu blahoželáme!

• Vyhodnotenie zberu papiera v 2. polroku šk. roku 2022/2023

• Už tradične sa na našej škole uskutočnil jarný zber papiera. Naši žiaci dokázali, že im na prírode záleží a vyzbierali spolu až 3532 kilogramov papiera. Všetkým zapojeným žiakom, ale i ich rodičom, ktorí sa do zberu papiera zapojili, vyjadrujeme v mene našej planéty úprimné Ďakujeme!