• Oznam pre rodičov

• Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že od 3. 10. 2022 sa budova školy bude otvárať od 7:00 hod.

Príchod žiakov do základnej školy bude od 7:00 hod. do 7:25 hod.

vedenie školy.

• Rodinná digitálna dohoda

• Vážení rodičia,

dovoľujem si Vás pozvať na online podujatie „Online večerná škola: Rodinná digitálna dohoda“, ktoré sa bude konať dnes 29.09.2022 (štvrtok).
            Na Facebooku nájde aj event a viac informácii k nemu: https://fb.me/e/1PUBhVtSA
            Link k pripojeniu: https://us06web.zoom.us/j/84923459809?pwd=dnZXU3hTNDJMNjJHOTBiTVZtNTMydz09   (aplikácia ZOOM)

Čo prináša Rodinná digitálna dohoda?

• Technologický pokrok v dnešnej dobe predchádza ľudské schopnosti
              registrovať všetky zmeny, príležitosti ale i riziká sociálnych sietí,
              herných platforiem a aplikácií, ktoré deti s naším či bez nášho
              vedomia používajú, je priveľa na to, aby ich dospelý človek zvládol na
              expertnej úrovni.
            • Keď učíme deti bezpečne sa pohybovať na ulici, neučíme ho zákon o
              cestnej premávke a o vyhláške o dopravnom značení. Učíme ho však tie
              pravidlá cestnej premávky, ktoré potrebuje pre bezpečný pohyb v
              exteriéri. Podobne je potrebné pristupovať k tomu aj v online svete.
              Spoločné, partnerské nastavenie základných podmienok bezpečného
              používania internetu a technológií si vyžaduje základnú znalosť
              prostredia.
            • Pozrieme sa preto na základné riziká online a ako sa im vyhnúť,
              prípadne ako reagovať, ak sa niektoré z rizík nastane.
              O digitálnej dohode nám povie viac Andrea Cox z organizácie DigiQ.

• Pozri, kto číta!

• Čítanie nepatrí do minulého storočia - predstavujeme zaujímavých ľudí, ktorí majú radi knihy.

Workshop s Dominikom Klimekom - 7. 10. 2022 v ZŠ s MŠ Oščadnica 1374.

Tešiť sa môžu žiaci šiesteho, ôsmeho a deviateho ročníka.

• Triedne rodičovské združenie

• Vážení rodičia,

pozývame Vás prvé triedne rodičovské združenie v prebiehajúcom školskom roku, ktoré sa uskutoční dňa 29.9. o 16.00 v priestoroch tried Vašich detí.

Hlavným bodom programu je voľba nových triednych dôverníkov pre školský rok 2022/23.

Tešíme sa na spoločné stretnutia.

Mgr. František Klieštik

• Knižky zbierame aj v budúcom týždni

• Počet kníh určených pre knižný swap rastie každý deň a sú medzi nimi mnohí skvelí autori. Aj v budúcom týždni môžete priniesť knihy, ktoré už viac nebudete čítať a vymeniť ich za niektoré z diel na fotografiách. Keďže máme množstvo kvalitnej literatúry pre dospelých, swap sa bude konať v poobedňajších hodinách, aby si knižky mohli odniesť aj rodičia zapojených detí. Presný dátum oznámime začiatkom októbra. Tešíme sa na Vás v škole!

• Zbierka BIELA PASTELKA

• Tak ako predošlé roky aj tento rok sa naša škola zapojí do zbierky - BIELA PASTELKA.

Je to verejná zbierka, ktorá aj vďaka Vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.

Zbierka v našej škole bude prebiehať v piatok 23.09.2022 a v pondelok 26.09.2022

Za akúkoľvek podporu ďakujeme

• Začiatok školského roka 2022/2023

• Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční v pondelok 5.9.2022 o 10.00 hod. v areáli školy (v prípade nepriaznivého počasia v budove školy).

Po skončení slávnostnej časti pôjdu žiaci 1. ročníka s rodičmi do triedy spolu so svojou triednou učiteľkou.

Svätá omša pri príležitosti otvorenia školského roka bude 5.septembra 2022 o 8.00 hod.

Vyučovanie začína v utorok 6.9.2022 o 7:30 hod. (Príchod žiakov do školy:  od 7.00 hod.)

Prevádzka Školského klubu detí:  od 6.septembra 2022

Stravovanie prihlásených žiakov v školskej jedálni: od 6.septembra 2022

Prevádzka materských škôl:  od 5.septembra 2022.

Mgr. František Klieštik, riaditeľ školy

Škola postupuje v súlade s novým dokumentom MŠVVaŠ SR: ZELENÁ OTVORENÝM ŠKOLÁM

• Základná umelecká škola oznamuje

• Dodatočný zápis sa uskutoční v dňoch utorok – piatok

(6.9. -9.9.) od 13:00 do 15:00

Je možné sa prihlásiť ešte na:

Spev

Hru na gitare

Hru na klavíri

Hru na flaute

Výtvarný odbor

Môžete sa prihlásiť na stránke nasazus.sk,

alebo volajte na telefónne číslo 041 4335740

alebo si vypýtajte čistú prihlášku priamo od našich učiteľov v bočnom pavilóne.

Tešíme sa na Vás ; )