• Viac lásky, menej plastov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Viac lásky, menej plastov.

Už onedlho sa dá Slovensko do pohybu. Ako symbol spomienky na svojich blízkych zosnulých budeme nosiť na cintoríny vence a zapaľovať kahance. Pripomenieme si tak ich pamiatku, s ktorou však prinášame na hroby každý rok aj čoraz viac budúceho plastového odpadu. Žiaci 3., 4. a 9. ročníka sa preto zapojili do environmentálneho projektu Viac lásky, menej plastov. Chceli tak prispieť k zelenším Dušičkám. Na hodinách výtvarnej výchovy, ale i v ŠKD vyrábali ekologické venčeky z prírodnín. Týmto projektom chceli inšpirovať okolie k tomu, aby sme na cintorínoch pristupovali s rešpektom nielen k ľuďom, ale aj k prírode.

• Ocenenia v literárnych súťažiach Škultétyho rečňovanky a Horákova Štiavnica

• Naši šikovní žiaci sa v minulom školskom roku opäť zapojili do Škultétyho rečňovaniek a po prvýkrát si vyskúšali aj písanie povestí v súťaži Horákova Štiavnica. Výsledky sú známe a nás veľmi teší, že dva texty ocenila aj odborná porota. Zo Škultétyho rečňovaniek si Cenu Literárneho informačného centra odniesla Mária Ošlejšková. V Horákovej Štiavnici získal druhé miesto a zároveň Cenu detskej poroty Maxim Karaščák. Hoci sú Majka a Maxim od septembra žiakmi inej školy, ešte raz im ďakujeme za výbornú reprezentáciu a do budúcnosti prajeme veľa ďalších úspechov.

• Tvorivé písanie s Julianou Belkovou

• V rámci projektu "Pozri, kto číta!" sme žiakom predstavili ďalšiu inšpiratívnu osobnosť. Juliana Belková, kysucká poetka, porozprávala deťom o svojich začiatkoch, povzbudila ich, aby objavovali svet a potom o ňom všetko napísali. Svoju prvú báseň žiaci vytvorili už počas workshopu a my sme presvedčení, že nám v škole vyrastá nejeden budúci spisovateľ. Pani Belková, ďakujeme!

• Pozri, kto číta!

• "Pozri, kto číta!" pokračuje. Svoje obľúbené knihy nám predstaví kysucká poetka Juliana Belková. Pre žiakov 2. stupňa si pripravila workshop tvorivého písania. Budúci spisovatelia, môžete sa začať tešiť!

• Hľadáme moderátorov pre školský podcast

• Rád čítaš? Nebojíš sa "rozprávať na mikrofón?" Chceš si vyskúšať prácu moderátora? Pošli nám svoju nahrávku! Projekt školských podcastov realizujeme v spolupráci s Komenského inštitútom a Školiacim mediálnym centrom FMK UCM v Trnave.

• Exkurzia: Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste.

• Žiaci 5.,6.,7.ročníka sa v rámci predmetov GEO, FYZ zúčastnili 10.10.2022 exkurzie, kde mohli vidieť interiér hvezdárne "HVIEZDNE NEBO", "GEOPARK"s názvom "Spoločná minulosť" a časť "CESTA PLANÉT", kde sú umiestnené slnečné hodiny.

Súčasťou exkurzie bolo premietanie filmu o slnečnej sústave a pozorovanie slnka ďalekohľadom.

Žiaci si zážitkovou formou učenia obohatili vedomosti z daných predmetov.

• Swapovať budeme 12. 10. 2022

• Swapovej výzvy sa zúčastnilo 30 detí a zamestnancov školy. Spoločne vyzbierali viac ako 400 kníh. Samotný swap (burza kníh) sa bude konať v stredu 12. 10. 2022. Budeme veľmi radi, ak si nové knižky prídu vybrať aj rodičia zapojených detí.

• Pozri, kto číta! s Dominikom Klimekom

• 7. 10. 2022 nás v škole navštívil Dominik Klimek, ktorý sa aktuálne môže pochváliť titulom majstra sveta v disciplíne street workout. Dominik nám porozprával o svojej ceste za úspechom, spomenul prekážky, ktoré musel prekonať a zdôraznil, že rešpekt ostatných získa len človek, ktorý napriek úspechu zostane pokorný. Dominik sa netají tým, že rád číta. Žiakom predstavil knihy, ktoré ho bavili v základnej škole a priniesol aj tituly, ktoré ho zaujali práve teraz. Nakoniec predviedol niekoľko street workoutových prvkov. Dominikovi ďakujeme za skvelý workshop!

• Za krásami Kysúc

• Žiaci štvrtého a piateho ročníka sa 26. 9. 2022 zúčastnili exkurzie s názvom „Za krásami Kysúc“.

Navštívili priehradu v Novej Bystrici, prezreli si orloj v Starej Bystrici a nevynechali ani Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke.

• ZBER PAPIERA

• Jesenný zber papiera sa uskutoční od 4. októbra do 10. októbra. Zbiera sa mäkký papier, ako sú časopisy, noviny, letáky nie kartóny. Papier musí byť pevne zviazaný.