• Nakresli si betlehem 2023

• I v tomto školskom roku sa naši šikovní žiaci zapojili do výtvarnej súťaže "Nakresli si betlehem". Až ôsmi z nich získali čestné ocenenie za svoju výtvarnú prácu. Pochvala patrí týmto žiakom:

Anna Koperová 3. A

Peter Roman 3. B

Alica Tomašcová 4. roč.

Tamara Papajová 5. A

Klára Vojtušová 7. A

Emma Škorvánková 9. A

Rebeka Gavláková 9. A

Timea Jarníková 9. A

Všetkým oceneným ešte raz srdečne gratulujeme a želáme veľa ďalších tvorivých síl.

• MYSLI KRITICKY! - aktualizovaný program

• ​​​​​

Projekt schválený Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu pokračuje ďalej. Pre žiakov 7. až 9. ročníka sú pripravené zaujímavé podujatia s odborníkmi na kritické myslenie.​​​​​​

• Vyhodnotenie literárnej súťaže Detská rozprávková Žilina

• V piatok 8. decembra sa v priestoroch žilinského Artfóra uskutočnilo vyhodnotenie celoslovenskej literárnej súťaže Detská rozprávková Žilina 2023. Texty od 185 mladých autorov hodnotila trojčlenná odborná porota v zložení: Július Belan (spisovateľ), Igor Válek (spisovateľ a publicista) a Diana Mašlejová (spisovateľka). Ocenenia si odnieslo 11 detí, medzi nimi aj dvaja naši žiaci.

V kategórii 8 – 12 rokov sa umiestnili:

•  1. miesto – Marko Karaščák (4. A),
            •  3. miesto – Adam Tomašec (4. A).

Víťazom srdečne gratulujeme a zároveň ďakujeme aj ostatným štvrtákom, ktorí sa do súťaže zapojili.

• Vianočná besiedka

• Vážení rodičia.

Srdečne Vás pozývame na vianočnú besiedku, ktorá sa bude konať  v piatok 22.12.2023 o 10:20 hod.

Príďte sa pozrieť na výstúpenie Vašich detí, ktoré si pre Vás pripravili krásny vianočný program.

• Projekt  OLEJKO

• Čo s kuchynským odpadom doma?

Naša škola sa zapojila do projektu OLEJKO s kuchynským odpadom na pomoc škole a domácnostiam v našej obci. V školskom areáli sa nachádza hnedá kontajnerová nádoba, kde môžete priniesť použitý olej.

Projekt zastrešuje slovenská firma ESPIK patrí k významným ,,zberovkám“, ktoré pôsobia na trhu v oblasti poskytovania služieb pri zbere a likvidácií biologicky rozložiteľných odpadov, zároveň má najväčšie pokrytie poskytovaných služieb na Slovensku.

• BUBNOVAČKA

• Naša škola sa dňa 20. novembra 2023 zapojila do akcie „Bubnovačka - Aby bolo deti lepšie počuť!“ Myšlienka podujatia už po desiatykrát upozorňuje na dôležitosť ochrany detí pred násilím a pripomenie potrebu včasnej prevencie v spoločnosti.

• Tvorivé písanie v Kysuckej knižnici v Čadci

• 28. 11. 2023 absolvovali naši žiaci workshop zameraný na tvorivé písanie. Pekná akcia bola súčasťou sprievodného programu Jašíkových Kysúc – literárnej súťaže, ktorú každoročne organizuje Kysucká knižnica v Čadci. Lektorkou workshopu bola vysokoškolská pedagogička a uznávaná poetka Silvia Kaščáková. Žiakom predstavila svoju knižku Slovníček z básničiek, a potom prišla na rad hra so slovami. Deti spolu s ňou vstúpili do sveta fantázie a pod trpezlivým vedením vytvorili vlastné básne. O tom, že sme si naozaj rozumeli, svedčí pozvanie na literárny festival, ktorý každoročne organizuje Katolícka univerzita v Ružomberku. Už teraz sa tešíme na apríl.

• Čo vidia deti na TikTok-u? Prednáška s Vladimírom Šnídlom

• 27. 11. 2023 sme v rámci programu Mysli kriticky! zrealizovali ďalší vzdelávací workshop zameraný na mediálnu gramotnosť. V škole nás navštívil novinár Vladimír Šnídl, ktorý sa dlhodobo venuje téme hoaxov a dezinformácií. So žiakmi 7. až 9. ročníka sa rozprával o algoritmoch, ktoré využívajú sociálne siete, aby nás čo najdlhšie udržali pri obrazovkách. Žiaci rozoberali, ktoré siete využívajú, koho na nich sledujú a koľko času trávia s mobilom v ruke. Zistili, že telefón ich môže upozorniť, ak prekročia denný limit a že svoj Facebook si môžu „vychovať“. Pán Šnídl ocenil konštruktívnu diskusiu a žiakov pochválil za ich vedomosti v oblasti kritického myslenia.

• Škola zážitkov III.

• Dňa 01. 12. 2023 sa v našej škole uskutočnil 3. ročník zážitkového vyučovania. Žiaci aj takouto formou nadobudli nové vedomosti a zručnosti. Svojou šikovnosťou vytvorili mnohé výrobky s vianočnou tematikou. Vytvorilo sa mnoho ozdôb na vianočný stromček, dekorácie, mydielka, balzamy, sviečky z palmového vosku, textilné ozdoby, vianočné oblátky, sušené jabĺčka, zdobili sa medovníky a piekli sa vianočné koláčiky.

Ďakujeme dobrovoľníkom - mamičkám a pedagógom, ktorí naše deti zaujali zážitkovými aktivitami a prispeli k vianočnej atmosfére.

• Vlčia rodina - stopárske základy

• Dňa 29. 11. absolvovali žiaci na 1. stupni besedu s Ing. Katarínou Kyselovou - environmentálnou pracovníčkou Správy CHKO Kysuce. Deti zaujala pútavým rozprávaním o vlkovi dravom. Poznávali charakteristické znaky vlka, spôsob života, prečo žijú vo svorke a mnoho ďalších zaujímavých informácií. Počúvali nahrávky vytia vlka, riešili zaujímavé pracovné listy,  mohli si pozrieť lebku vlka a odliatok jeho stopy.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľ ZŠ s MŠ Oščadnica oznamuje, že dňa 8. 12. 2023 (piatok) udeľuje v zmysle §150 ods.5 zákona č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a so súhlasom zriaďovateľa  žiakom  riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.

Prevádzka v MŠ Píla, MŠ Ústredie a MŠ Rovne bude prebiehať.

Školská jedáleň pri ZŠsMŠ bude v prevádzke.

Mgr. František Klieštik, riaditeľ školy